Dari Abu Hurairah ra, Nabi SAW, bersabda: “Barang siapa yang melepaskan satu kesusahan seorang mukmin, pasti Allah akan melepaskan darinya satu kesusahan pada hari kiamat. Barang siapa yang memudahkan urusan orang lain, pasti Allah akan memudahkan urusannya di dunia dan di akhirat. Barang siapa yang menutupi aib seorang muslim, pasti Allah akan menutupi aibnya di dunia dan di akhirat. Allah sentiasa menolong hambanya selagi hambanya itu suka menolong saudaranya”.

(Hadis riwayat Muslim, lihat juga kumpulan Hadis 40 an-Nawawi, hadis ke-36).

PANDUAN MUSYRIF UMUM

  • Akhawat digalakkan untuk menggunakan musyrif sekiranya ingin keluar pada waktu malam ataupun mahu ke tempat yang agak jauh.
  • Diharapkan supaya mereka yang ditaklifkan sebagai musyrif dapat menjalankan tugas dengan rasa penuh tanggungjawab dan ikhlas hanya kerana Allah.
  • Musyrif yang ditetapkan untuk bertugas adalah mengikut kawasan kediaman masing-masing bagi memudahkan urusan kedua-dua belah pihak.
  • Akhawat yang ingin menggunakan perkhidmatan musyrif disarankan untuk menghubungi musyrif yang menetap berdekatan dengan ‘lokasi semasa’.
  • Harus diingatkan bahawa bilangan minimum untuk mendapatkan perkhidmatan musyrif ialah sebanyak 2 orang akhawat dan bilangan maksimum akhawat adalah 7 orang untuk seorang musyrif.
  • Akhawat dinasihatkan untuk menghubungi musyrif yang bertugas dengan adab yang sopan serta menjaga tatasusila komunikasi antara ikhwah dan akhawat.
  • Akhawat diharapkan dapat membuat temujanji seawal mungkin dengan musyrif yang bertugas serta memberi maklumat perjalanan lengkap bagi memudahkan urusan kedua-dua pihak.
  •  Akhawat tidak digalakkan untuk berada di luar rumah selepas jam 12.00 tengah malam kerana perkhidmatan musyrif berjadual ini akan berakhir pada jam 12.00 tengah malam pada setiap hari (melainkan terpaksa ataupun keadaan darurat syariah).
  • Persetujuan pihak musyrif adalah bergantung kepada budi bicara masing-masing.
  • Akhawat yang menggunakan perkhidmatan musyrif disarankan untuk menanggung sebarang kos perjalanan (tambang) yang perlu dibelanjakan oleh musyrif.
  • Musyrif dan akhawat perlulah sentiasa memelihara adab masing-masing dan menjaga ikhtilat agar tidak mencemarkan nama baik PERUBATAN serta mengamalkan muamalat yang berlandaskan syarak.
  • Musyrif sebaiknya elakkan dari melalui tempat-tempat yang gelap dan berisiko tinggi semasa bertugas serta memastikan akhawat berada dalam keadaan selamat.
  • Unit Musyrif JAKSI tidak akan bertanggungjawab ke atas sebarang masalah yang berlaku kepada akhawat yang tidak menggunakan khidmat musyrif yang telah disediakan oleh JAKSI PERUBATAN.
  • Sebarang aduan, kritikan dan cadangan yang bernas boleh diajukan kepada Pengarah dan Timbalan Pengarah JAKSI Universiti Kaherah.

Terima kasih dan selamat menjalankan tugas diucapkan kepada musyrif yang tersenarai untuk menjalankan amanah yang telah diberikan Allah ini.

 

MOUNIRA

HARI NAMA NOMBOR TELEFON
AHAD MOHD SHAFIQ BIN MOHD SHAMSUDDIN 01113848818
MUHAMMAD HASIF BIN KAMARUDDIN 01275493342
AHMAD IQMAL HISYAM BIN MOHAMAD SABRI 01286911259
ISNIN CHE MOHD SYAFIQ BIN CHE ZAKARIA 01144977946
MOHAMAD ASYRUL NAEMI BIN MOHD SURI 01113849979
MUHAMAD HANAFI BIN SALEHUDDIN 01065025692
SELASA AHMAD ANNASAIE BIN ABDUL GHAFFAR 01112666432
AQEEL SHAMEEM BIN KHAIRUL ANUAR 01114857902
AHMAD SYAHID BIN ABU SAPIAN 01142567371
RABU AHMAD AFIQ FADHLI BIN RAMLI 01119267378
MEGAT HARIZ BIN MEGAT MOHAMAD ANUAR 01114872521
AHMAD AZLAN BIN MOHAMAD AMIN 01151350955
KHAMIS MUHAMMAD KHALIS BIN ABU HUSSIN 01144420487
MUHAMMAD ARIF IMRAN BIN ZAINAL RASHID 01140239186
MUHAMMAD ZARIF BIN MAT YUSOF 01126731760
JUMAAT MUHAMMAD RIDZUAN BIN ABU BAKAR 01140646149
MOHAMMAD AQIL BIN AZMAN 01142293277
MUHAMMAD SYUKRI BIN ABDUL RAUF 01140302913
SABTU MUHAMMAD HAZIMIN BIN ISHAK 01149685334
NOR HIZAMI BIN NORDDIN 01144398286
AHMAD ZAHARI BIN ABDUL RAUB 01111978708


SAYEDA ZEINAB

HARI NAMA NOMBOR TELEFON
AHAD MUHAMMAD AMIRUL IZAN BIN AZIZ  01125524335
MUHAMMAD AISAR AYADI BIN KAMALUDDIN  01119621191
MUHAMMAD IZZAT BIN IBRAHIM  01094559566
ISNIN SYED ISMAIL FARUQI BIN SYED NORZAIM  01002540672
SHAHRUL ARIF BIN SHAHRUL AZHAR  01159035412
MOHAMAD HIFZHAN ARIMI BIN MOHAMAD HIDZIR  01116030311
SELASA  MUHAMMAD MUNAWWIR BIN AZMAN  01111041691
AHMAD ADIB BIN ZAINUDDIN  01158499759
MUHAMMAD HAKIMI BIN MOHD BUDI  01128833598
RABU  IZHAM BIN ROSSLI  01159687638
MOHD ZULKHAIRI BIN SAHLANI  01159048334
 MUHAMMAD FARIS BIN AHMAD FATH  01128833634
KHAMIS HUSAINI BIN ABDUL MALIK  01063449927
 MUHAMMAD HABIBULLAH BIN ISA  01156901887
AHMAD LUQMAN BIN IBRAHIM   01129636963
JUMAAT WAN MUHD HASANUDDIN BIN CHE YUSOF  01143931317
ABDULLAH FAHMI BIN ROHIME  01116051400
WAN NUSAIRI BIN WAN MOHD NASRUDDIN  01157764776
SABTU NIK MUHAMMAD NABIL BIN NIK AZLAN  01210310359
WAN AHMAD FAWWAZ BIN WAN FUAD  01142440219
MUHAMMAD AIMAN BIN ADNAIN  01128833126

 

ABOU RISH

HARI NAMA NOMBOR TELEFON
AHAD AHMAD SYAFIQ BIN HASAN 01115987616
MUHAMMAD HEIQAL BIN KAMALUDDIN 01270026269
AMIR HAMZAH BIN ZULKEFLI 01119276581
ISNIN MUHAMMAR AZMI BIN OMAR 01015002987
MUHAMMAD FAIQ BIN SARONI 010166440890
AHMAD LUQMAN BIN IBRAHIM 01129636963
SELASA MUHAMMAD   IZZAT HAFIZI BIN ZAABA 01145835019
HILMI AFFANDI BIN AIDI ROSLAN 01115370878
MUHAMMAD ANAS BIN MUHAMMED AYYUB 01141013886
RABU KHAIRUL ADLI BIN IDRIS 01119658743
MOHD AZRI BIN ABDUL RAHMAN 01141022385
ZAINOL IZZUDDIN BIN ZULKIFLI 01140424117
KHAMIS MUHAMMAD NOOR HAFIZ BIN MOHAMAD ZAMRI 01144413938
HELMI IZWAN BIN ABDUL KADIR 01115616978
MUHAMMAD FARIS BIN MOHD RUSLI 01141014285
JUMAAT MOHAMMAD BADRI BIN AHADIN 01119268360
MUHAMMAD MURSHID BIN ABDUL HALIM 01116039121
ADHAM BIN JUNUS 01220444610
SABTU ABDUL MUIZ HASSANI BIN MAT YAACOB 01141016329
MUNDZIR BIN ZAINUDDIN 01220444524
MUHAMMAD SYAUQI BIN RASMAN 01119591372

 

Wahai akhawat tercinta,

Rasulullah pernah bersabda: “Kalaulah manusia tahu tentang keburukan berjalan seorang diri, nescaya aku tidak akan mengetahui adanya orang yang sanggup berjalan seorang diri pada waktu malam”
(HR Bukhari)
Kita usaha, ALLAH pelihara
Kerana dirimu begitu berharga
Selamat menggunakan perkhidmatan musyrif dengan sebaiknya
Semoga Allah memberkati kita semua.

Sekian, terima kasih.

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته

“Kita Keluarga PCK”

“Ilmuwan Berbakti, Teguh Sehati”
“at-Taqwa, as-Syifa’, ar-Rahmah”

Logo JAKSI (Biru)

‘Haq Tertegak, Biah Terpelihara’

Jawatankuasa Keselamatan dan Sosial Islam (JAKSI),
PERUBATAN Cawangan Kaherah 2016/2017.